Běh

TermínStart 24. 07. 2020 00:00
Konec 10. 08. 2020 10:00
RegistraceStart 23. 07. 2020 00:00
Konec 09. 08. 2020 23:59
Startovné0
Tratě
500 m - Děti
1000 m - Děti
800 m
1500 m
5 000 m
10 000 m
21 km
Maraton
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Unikátní virtuální závod pro sportovce z celého planety

V programu Letních virtuálních her jsou disciplíny inspirované nejběžnějšími světovými sportovními délkami/distancemi. Zapsáním na startovní listinu získáš:              

- Startovní číslo s tvým jménem a zvolenou délkou trasy, které si můžeš vytisknout a běžet s připnutým číslem.

-Účastnický diplom s tvým jménem, dosaženým časem a umístěním v závodě v kategorii i v absolutním pořadí (v elektronické podobě PDF).

-Originální účastnickou medaili, kterou ti zašleme po skončení závodu na adresu do schránky (bude-li o ni dostatečný zájem ve tvé zemi).

-Obohatíš i své znalosti zajímavostmi z historie daného sportu a zjistíš, kolik ti ještě chybí do vyrovnání výsledků těch nejlepších.

Závod může být sportovním zpestřením tvého tréninku či dovolené. Může být testem tvé formy, nebo třeba jen zábavou, kterou si užiješ s přáteli z celého světa. Letní virtuální hry propojí skutečné sportování s online světem na celé planetě a budeš se do nich moci zapojit hned v několika disciplínách a poměřit tak síly se závodníky všech národů. Registrace i účast jsou přitom zdarma.

běh, cyklistika, triatlon, plavání a chůze

Sportovci z celého světa dostávají nyní možnost se zúčastnit historicky 1. Letních virtuálních her, které jim umožní zapojit se z jakéhokoliv místa na planetě, respektovat všechna epidemiologická opatření a poměřit síly ve vytrvalostním sportu s miliony dalších amatérských, výkonnostních i profesionálních sportovců. Kromě startovního čísla a diplomu mohou závodníci získat i podařenou účastnickou medaili. Účastnit se ve svých kategoriích mohou i děti.

 

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené, sportovní vzrušení pro všechny

Letní virtuální hry navazují na populární virtuální běhy, do kterých se během uplynulých měsíců zapojily na světě miliony běžců. Účastníci Summer virtual games se tak automaticky zapojí do celosvětového sportovního happeningu. Nezáleží přitom na výkonnosti, věku ani pohlaví.

Je to velmi jednoduché: během několika vteřin se přihlásíš k závodům, které tě nejvíc osloví a vybranou disciplínu absolvuješ ve skutečném světě. Svůj výkon změříš sportovními hodinkami, jakoukoli aplikací v telefonu či vyfotíš čas na stopkách. Nakonec už jen prostřednictvím odkazu v emailu nahraješ na web Letních virtuálních her svůj výsledek a důkaz o svém výkonu (např. fotku, printscreen z prostředí Garmin Connect, Movescount, Endomondo, Strava apod.). Průběžné pořadí bude možné sledovat on-line. Vše je zdarma.

Popularita virtuálních běhů velmi rychle roste. Odpadá při nich veškerý ostych, který lidi občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. Nemusíš mít strach, že tě někdo uvidí, nebo že skončíš poslední. Výhodou je i to, že můžeš závod absolvovat během delšího časového rozmezí. Dokonce je možné každý závod absolvovat vícekrát, nebo si vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů.

Aktuální dění můžeš sledovat také na sociálních sítích (facebook, instagram), a to prostřednictvím hashtagů #SummerVirtualGames #SVG2020 @SVG

 

Pomozte nám prosím s propagací závodů doma i v cizině


Je to poprvé, co se pokusil kdokoli podobně ambiciózní virtuální projekt uspořádat. Dali jsme si za cíl bez bariér vtáhnout do virtuální hry celý svět.


POMOZ nám prosím s propagací, a to nejen ve tvé rodné zemi, ale máš-li tu možnost, tak po celém světe. Sdílej své zážitky, běhy, čísla, řekněte o závodech kamarádům a zapojte se společně do projektu, který umožní během 17ti závodních dní spojit a porovnat síly lidem ze všech koutů planety.


Pošlete Kamarádům informaci o těchto virtuálních hrách a požádejte je, aby to i oni poslali dál. Poslat můžeš cokoli tě napadne, ale pro ulehčení jsme připravili možnost ZDE stáhnout obrázky a texty v několika světových jazycích. Událost na facebooku k pozvání přátel naleznete zde.


Individuální sport a stejně tak virtuální závodění jsou komunitní záležitostí a opravdového úspěchu mohou dosáhnout jen ve chvíli, když se zapojí hodně lidí, se kterými je možné zážitky a trasy sdílet, porovnávat se, nechat se motivovat a zároveň je motivovat ostatní.


Poprvé je možné, aby celý svět netleskal hrstce elitních sportovců, ale elitní sportovci tleskali, tisícům těch, kteří dosahují každý sám svých malých či velkých cílů. 


Za každou pomoc velice děkujeme.