Cyklistika 2022

TermínStart 15. 07. 2022 00:00
Konec 14. 08. 2022 23:59
RegistraceStart 15. 06. 2022 15:00
Konec 14. 08. 2022 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Cyklistika - 5 km - děti
Horská cyklistika - 25 km
Silniční cyklistika - 25 km
Horská cyklistika - 50 km
Silniční cyklistika - 50 km
Jízda na Elektrokole - 25 km
Jízda na koloběžce - 10 km
Jízda na in-.line bruslích - 5 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Při Letních virtuálních hrách máš možnost závodit bez nutnosti být v jeden čas na jednom místě. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, kdy a kde se do této výzvy zapojíš. 

Pro záznam aktivity můžeš použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Runtastic, SportsTracker, Strava atd.

Aktivity je možné nahrávat do výsledků i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 15.7. do 14.8.2022 

 

Cyklistika + Jízda na koloběžce a in-line bruslích

 • Virtuální závod v cyklistice je klasický závod na čas.
  Při registraci si zvolíš trasu na konkrétní délku, kterou máš v plánu ujet a pak už je jen potřeba změřit si svou aktivitu některou z běžně dostupných mobilní aplikací (Runtastic, SportsTracker, Strava atd.) nebo sportovními hodinkami. 
 • Po dokončení výzvy, výsledek zadej do připraveného formuláře na své registrační stránce. 
  Odkaz na stránku ti přijde v e-mailu hned po registraci. Přilož také printscreen své aktivity z použité aplikace či hodinek. 
 • Hned jak výsledek schválíme, najdeš se v průběžných výsledcích.
  Pokud ujedeš více kilometrů, než na kolik ses přihlásil(a), vůbec to nevadí. Při nahrávání výsledku zadej skutečně ujetou vzdálenost a systém ji automaticky přepočítá.   

 Dospělé tratě:  

 • Horská cyklistika - 25 km 
 • Silniční cyklistika - 25 km 
 • Horská cyklistika - 50 km 
 • Silniční cyklistika - 50 km 
 • Jízda na koloběžce - 10 km 
 • Jízda na in-line bruslích - 5 km

Dětské tratě: 

 • 5 km 

Unikátní virtuální závod pro všechny sportovce

V programu Letních virtuálních her jsou disciplíny inspirované nejběžnějšími světovými sportovními délkami/distancemi. Zapsáním na startovní listinu získáš:              

 • Startovní číslo se svým jménem a zvolenou délkou trasy, které si můžeš vytisknout a běžet s připnutým číslem.
 • Účastnický diplom se svým jménem, dosaženým časem a umístěním v závodě v kategorii i v absolutním pořadí (v elektronické podobě PDF).
 • Originální účastnickou medaili, kterou všem zájemcům zašleme po skončení závodu přímo do schránky. 

Závodem si můžeš sportovně zpestřit svůj trénink či dovolenou, nebo si otestovat svou aktuální formu. Klidně ale může jít jen o zábavně sportovní program, který si užiješ s přáteli či rodinou. Letní virtuální hry propojují skutečné sportování s online světem a můžeš se do nich zapojit hned v několika disciplínách a poměřit tak síly s ostatními závodníky. Registrace i účast jsou přitom zdarma.

Na programu Letních virtuálních her jsou: Běh, Chůze, Cyklistika, Plavání a Triatlon

Již potřetí máš možnost zúčastnit se Letních virtuálních her, do kterých se můžeš zapojit z jakéhokoliv místa a poměřit tak síly ve vytrvalostním sportu s tisíci dalších amatérských, výkonnostních i profesionálních sportovců. Kromě startovního čísla a diplomu můžeš získat i podařenou účastnickou medaili. Účastnit se ve svých kategoriích mohou i děti.  

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené, sportovní vzrušení pro všechny

Letní virtuální hry navazují na populární virtuální běhy, do kterých se během uplynulých měsíců zapojily na světě miliony běžců. 

Je to velmi jednoduché: během několika vteřin se přihlásíš k závodům, které tě nejvíc osloví a vybranou disciplínu absolvuješ ve skutečném světě. Svůj výkon změříš sportovními hodinkami, jakoukoli aplikací v telefonu či vyfotíš čas na stopkách. Nakonec už jen prostřednictvím odkazu v emailu nahraješ na web Letních virtuálních her svůj výsledek a důkaz o svém výkonu (např. fotku, printscreen z prostředí Garmin Connect, Movescount, Endomondo, Strava apod.). Průběžné pořadí bude možné sledovat on-line. Vše je zdarma.

Popularita virtuálních běhů velmi rychle roste. Odpadá při nich veškerý ostych, který lidi občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. Nemusíš mít strach, že tě někdo uvidí, nebo že skončíš poslední. Výhodou je i to, že můžeš závod absolvovat během delšího časového rozmezí. Dokonce je možné každý závod absolvovat vícekrát, nebo si vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů.

Aktuální dění můžeš sledovat také na sociálních sítích (facebook, instagram), a to prostřednictvím hashtagů #LetniVirtualniHry #LVH2022 @LVH

 

Pomoz nám prosím s propagací závodů


Již potřetí si dáváme za cíl bez bariér vtáhnout do virtuální hry celou republiku.

POMOZ nám prosím s propagací, a to kdekoli uznáš za vhodné. Můžeš sdílet své zážitky, běhy, čísla, řekni o závodech kamarádům a zapoj se společně do projektu, který umožní během 30ti závodních dní spojit a porovnat síly lidem ze všech koutů země.

Pošli kamarádům informaci o těchto virtuálních hrách a požádej je, aby to i oni poslali dál. Sdílet můžeš cokoli tě napadne. Pro ulehčení jsme v sekci PR připravili možnost stáhnout obrázky a tiskovou zprávu. 

Individuální sport a stejně tak virtuální závodění jsou komunitní záležitostí a opravdového úspěchu mohou dosáhnout jen ve chvíli, když se zapojí hodně lidí, se kterými je možné zážitky a trasy sdílet, porovnávat se, nechat se motivovat a zároveň je motivovat ostatní.

Již potřetí je možné, aby se netleskalo jen hrstce elitních sportovců, ale aby naopak elitní sportovci tleskali tisícům těch, kteří se snaží dosáhnout svých malých či velkých cílů.


Za každou pomoc velice děkujeme.